Co je to vlastně ChatBot?

Co je to chatbot a jaké je jeho využití.

Chatbot je výraz vzniklý ze slov chatující robot.  Jedná se o počítačový program, jednající na základě sofistikovaných pravidel nebo principů umělé inteligence, který je schopen komunikovat s lidmi, například pomocí textových zpráv na Facebook messengeru.

Budoucnost je zde – popovídejte si s robotem…

Možná jste už zažili podobnou situaci. Nakupujete v online obchodě, který jako službu zákazníkům nabízí online chat s prodejcem. Zeptáte se na něco ohledně zboží, o které máte zájem, sympatický prodejce vám odpoví a rozvine se konverzace. Možná vás to překvapí, ale v mnoha případech nebudete komunikovat se skutečným člověkem, ale s chatbotem. Stále více online prodejců totiž jako zákaznický servis používá místo živých zaměstnanců chatovací roboty. Výhody jsou zcela zřejmé. Chatbot nemusí spát, nehraje v pracovní době počítačové hry, je k dispozici 24 hodin denně po celý rok. A navíc jsou chatboti čím dál dokonalejší, často založení na principech strojového učení a umělé inteligence, takže komunikace s nimi se téměř nedá odlišit od komunikace se skutečným člověkem.

Chatbot je trend budoucnosti!

Vývoj chatbotů je velmi rychle se rozvíjející a perspektivní odvětví. Používání nejrůznějších messengerů je současný trend a stále větší množství lidí tráví více času komunikací pomocí aplikací jako je Facebook messenger, než jinými formami online dorozumívání. Tak jako masové rozšíření mobilních telefonů bylo následováno rozvojem telemarketingu, tak rozvoj umělé inteligence schopné komunikace s člověkem znamená skvělou příležitost pro internetový marketing, kdy bude možné oslovit s malými náklady velkou skupinu potenciálních zákazníků.

Chatboti mají před sebou skvělou budoucnost. Ne jenom jako virtuální prodavači v e-shopech, ale také jako online poradci, asistenti, bankéři a v neposlední řadě i přátelští společníci pro osamělé lidi. Možnosti jsou téměř nekonečné. Chatbot vybavený umělou inteligencí může být kýmkoli, podle vašeho přání.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *